صفحه اصلی

Section Header خوش آمدید به

نمایشگاه آیین و فرهنگ ایران باستان

آنچه علت اصلی تداوم حیات یک جامعه محسوب می‌شود بدون شک فرهنگ است. فرهنگ هر ملت بنایی با شکوه ساخته شده از باور ها ، ایین ها و ارزش هایی است که شیوه‌ی زندگی هر ملت را بیان می‌کند. فرهنگ هر جامعه در عین حال که زمینه های مشترک با فرهنگ جوامع دیگر دارد ، دارای گوناگونی نیز می‌باشد و به راستی فرهنگ ایرانی این تنوع و گوناگونی را با شکوه ، وقار و عظمتی وصف ناشدنی به تصویر می‌کشد.
بدون شک ایین و فرهنگ ایران باستان ، ستاره ای درخشان نه تنها در آسمان فرهنگ سرزمین ایران بلکه در آسمان فرهنگ جهانیان است . شناخت داشتن و آگاهی نسبت به آن نیازی حیاتی برای وارثان این ستاره درخشان است.
بنابراین کانون دانشویان زرتشتی با شناخت و آگاهی از این نیاز جامعه تصمیم به برپایی نمایشگاهی تحت عنوان “آیین و فرهنگ ایران باستان” گرفت.

Section Header درباره ما

در یک نگاه

ارائه وسایل و خوراکی های سنتی و اشنایی مردم با آنها از دیگر بخش های این نمایشگاه به شمار میرود و نیز عرضه کتاب هایی در راستای اهداف و مضمون نمایشگاه ، در جهت افزایش آگاهی حاضرین و رواج فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام و همچنین نمایش عکس هایی در راستای مضمون نمایشگاه صورت می‌گیرد

این دوره از نمایشگاه در بهار 98 برگزار خواهد شد
برای اطلاع از مکان و تاریخ دقیق برگزاری نمایشگاه به کانال تلگرام و صفحه‌ی اینستاگرام رسمی این برنامه بپیوندید

  • به نمایش گذاشتن نماد هایی از جشن ها و مراسم های آیینی مختلف در ایران باستان
  • ارائه مطالبی پیرامون برخی از علوم و فنون ایران باستان (همانند گاهشماری،پزشکی،پوشش و ...) و نشان دادن تغییرات آنها در طول زمان
  • به نمایش گذاشتن عکسهایی مرتبط با مضمون نمایشگاه و معرفی عکاسان جامعه
  • نمایشگاه کتاب و عرضه کتابهایی پیرامون موضوع نمایشگاه
  • ارائه خوراکی ها و وسایل سنتی
بازدید همه روزه از تاریخ 29 فروردین تا 4 اردیبهشت 1398 از ساعت 9 صبح تا 6 عصر

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرین 021-66744670

Contact Us